«Җиңү адымнар -2019» республика проектының нәтиҗәләре.

2019 елның 14 июне, җомга

«Җиңү адымнар -2019» республика проектының нәтиҗәләре.

2019 елда Татарстан Республикасы министрлыгы ярдәме белән совет гаскәрләренең 1941-1945 еллардагы Бөек Ватан сугышында Җиңүнең 74- еллыгына багышланган «Җиңү шаһиты - 2019» республика проектына старт бирелде.

15 апрельдән 9 майга кадәр яшь волонтерларга гражданлык һәм патриотик тәрбия бирү буенча 2500 дән  артык чара үткәрелде. Проект  та  27 муниципаль берәмлегеннән 153 гомуми белем бирү учреждениесе катнашты.

7 июньдә Татарстан Республикасы Дәүләт Советында 2019 елның беренче яртыеллыгы өчен хәрәкәт планын гамәлгә ашыруга йомгак ясалды.

"Җиңү волонтерлары» төбәк  бүлеге  лидерларын һәм активистларын бүләкләү тантанасында ТР Дәүләт Советы Рәисе урынбасары Римма Ратникова  һәм РФ Дәүләт Думасының милләт эшләре комитеты рәисе Илдар Гыйльметдинов, шулай ук бүлекнең партнерлары катнашты.

«Җиңү адымнары» республика проектында җиңгән лидерларны һәм активистларны бүләкләү тантанасында  Өчиле төп мәктәбе,  Курса - Почмак урта мәктәбе,  Г.Тукай исемендәге Ашытбаш урта мәктәбе, Яңа Кырлай урта мәктәбе, Лесхоз урта мәктәбе, Татарстан  берлегенең Арча районы бүлекчәсе «Җиңү волонтерлары» отряды катнашты.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: