гыйнвар, 2017 ел
дүшәмбе

5 гыйнвар 2017 елда   Арчанын  үзәк стадионында спорт бәйрәме "Сәламәтлек көне" арчаның 2нче номерлы урта мәктәбе укучылары  һәм педагогик коллектив белэн бергэ узды.

Барыбыз да актив катнаштык , бик күңелле булды .Һәркем яхшы кәеф һәм балалар да бик канэгать булып  ойлэренэ таралышты.  "Кар бөртекләре" лагерына йоруче балалар да  бик актив  катнашты. Э иң эзерлекле спортчылар , уз торкемнэрендэ чангыда узыштылар.

8 нче гыйнвар көнне “Арча” спорткомплексында 2005-2006 нчы елгы егетләр арасында мини-футбол буенча ярышлар булып узды. Ярышларда Арча районы мәктәпләре, Әтнә һәм Теләче районы командалары катнашты.

Командалар арасында урыннар түбәндәгечә бүленде:

1 нче урын – Әтнә районы командасы

2 нче урын –  Теләче районы командасы

3 нче урын –  ТОРНАДО Арча

Җиңүчеләр Арча районы футбол Федерацияциясеннән грамота, медаль һәм кубок белән бүләкләнделәр.

8 нче гыйнвар көнне “Арча” спорткомплексында 2002-2007 нче елгы егетләр арасында тхэквондо  буенча ярышлар булып узды. Ярышларда “Арча” балалар һәм яшүсмерләр  спорт мәктәбенең тхэквондо бүлегендә  тәрбияләнүче  16 бала катнашты. Балалар ярышның  катлаулыгы буенча 3 группага бүленеп көч сынаштылар.

6 нчы гыйнвар көнне “Арча” спорткомплексында 2001-2003 нче елгы егетләр һәм кызлар арасында бадминтон буенча ярышлар булып узды. Ярышларда Арча районы мәктәпләре командалары һәм Әтнә районы командасы катнашты.

8 нче гыйнвар көнне “Арча” спорткомплексында 1999-2008 нче елгы егетләр  һәм кызлар арасында йөзү буенча ярышлар булып узды. Ярышларда “Арча” спорткомплексының йөзү бүлегендә шөгыльләнүчеләр   катнашты. Балалар яшьләре буенча 5 категориягә бүленеп ярыштылар.

Җиңүчеләр “Арча” балалар һәм яшүсмерләр спорт мәктәбеннән    грамота  һәм медаль   белән бүләкләнделәр.

6 нчы гыйнвар көнне “Арча” спорткомплексында 2002-2004 нче елгы егетләр һәм кызлар арасында өстәл теннисы буенча ярышлар булып узды. Ярышларда Арча районы мәктәпләре командалары һәм Әтнә районы командасы катнашты.

6 нчы гыйнвар көнне Арча шәһәре стадионында чаңгы ярышлары – эстафета узды. Ярышларда районыбыз мәктәпләре командалары һәм Әтнә районы командасы  катнашты.

6 гыйнвар көнне  Арча укучылар Сараенда  Кыш бабай бүләгенә шахмат ярышлары булып узды. Ярышларда  район мәктәпләре укучылары катнашты.

7 нче гыйнвар көнне “Арча” спорткомплексында 2001-2002 нче елгы егетләр арасында мини-футбол буенча ярышлар булып узды. Ярышларда Арча районы мәктәпләре командалары катнашты.

Командалар арасында урыннар түбәндәгечә бүленде:

1 нче урын – ТОРНАДО Арча  (АСОШ №1)

2 нче урын – Яна Кенэр

3 нче урын – Арча  (АСОШ №1, АСОШ №2)

Җиңүчеләр футбол Федерацияциясе рэисе грамота һәм медаль белән бүләкләнделәр.

30 декабрь көнне Арча укучылар Сараенда Арча районы төп гомумбелем бирү учрежденияләре укучылары арасында шәхси беренчелеккә шахмат ярышлары булып узды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: