февраль, 2017 ел
чәршәмбе

31 гыйнвар көнне Казан шәһәренең Мәскәү райнында урнашкан Мәктәптән тыш эшләр үзәгендә  Өстәмә белем бирү хезмәткәрләренең Республика куләм фәнни-гамәли конференциясе булып узды. Конференция кысаларында, өстәмә белем бирү белгечләре арасында уткәрелгән  фәнни-тикшерү эшләре Республика конкурсы җиңүчеләре дә буләкләнде.

26 гыйнварда Арча шәһәренең көньяк өлешендә яшәүче гражданнарның җыены булды. Анда муниципаль район башлыгы Илшат Нуриев катнашты.

Узган шимбәдә Арча педагогика көллиятендә уку йортларында белем алучы студентлар, шулай ук чыгарылыш сыйныф укучылары белән очрашу булды.

Узган атнада районны “Пошалым чаналары” конкурс-фестивале шаулатты.

Арча һәм Әтнә районнары буенча Пенсия фонды идарәсенең хисап җыелышы булды. Анда 2016 елдагы хезмәт нәтиҗәләре һәм 2017 елда башкарылачак эшнең төп юнәлешләре турында сөйләшенде.

27-29 гыйнвар көннәрендә Казан шәһәренең “Яшьлек” мәдәният йортында “Твоё время” Бөтенрәсәй күләм  балалар, яшьүсмерләр һәм өлкәннәр иҗат конкурс-фестивале үткәрелде. Арча укучылар Сараеннан  Фаттиева Карина  әлеге конкурста катнашып, 2 нче дәрәҗәле дипломга лаек булды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: