февраль, 2017 ел
дүшәмбе

2017 нче елның 20 февралендә Арча “Мәрхәмәтлек үзәге”нең гаилә һәм балаларга социаль ярдәм күрсәтү бүлеге социаль педагоглары яшүсмерләр өчен “Армия бәйрәме” дигән мәдәни-күнелачу чарасы үткәрделәр.

Арча халыкка комплекслы социаль хезмәт күрсәтү “Мәрхәмәтлек үзәге” хезмәткәрләре Арча педагогия көллияте волонтерлары белән берлектә өйгә барып социаль хезмәт күрсәтү бүлегендә карауда торучы ир- атларны Совет Армиясе көне белән котладылар.

17 февраль көнне Арчаның  Үзәк стадионында Арча районы белем бирү уку йортлары укучылары арасында чангы дистанцияләрендә туриз ярышлары булып узды.  Ярыш яшь узнчәлекләренә карап, ике төркемгә булеп уткәрелде: кече төркем (2001-2002 елгы укучылар), өлкән төркем (2003-2004 нче елгы укучылар).

9-19 февраля 2017 года  на базе  олимпиадного центра г. Казани состоялся заключительный этап республиканской олимпиады по  татарскому языку и литературе.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: