май, 2017 ел
чәршәмбе

Узган шимбәдә “Курса МТСы” ширкәтендә терлек азыгы әзерләүгә багышланган семинар–киңәшмә булды. Анда район авыл хуҗалыгы һәм азык–төлек идарәсе җитәкчесе Ренат Гатиятов, белгечләр, хуҗалыклар җитәкчеләре, баш инженерлар катнашты.

Республика күләмендә һәр уку елында үткәрелә торган “Мәктәп укучысының иң яхшы мәдәни көндәлеге” конкурсына йомгак ясалды. Безнең районнан Арчаның В.Ф.Ежков исемендәге 1нче мәктәбеннән 1 сыйныф укучылары Ильяс һәм Сәгыйть Надршиннар, 4 сыйныфтан Илүзә Абдуллина, Наласа мәктәбеннән 2 сыйныф укучысы Булат Фәттахов җиңүче булдылар. Аларны Казанда “Әкият” курчак театрында котладылар.

Бүген аларда бәйрәм. Арчаның 1нче номерлы “Салават күпере” балалар бакчасында ел саен җәйне —  Халыкара балаларны яклау көнен әнә шулай каршы алалар.

2017 елның 1 июнендә Татарстан Республикасында балалар хокуклары буенча Вәкил, республика министрлыклары һәм ведомстволары белән берлектә, 10 сәгатьтән 13 сәгатькә кадәр Татарстан халыклары дуслыгы йорты базасында (Казан шәһәре, Павлюхин урамы, 57 йорт) Халыкара балаларны яклау көне уңаеннан гражданнарга хокукый ярдәм күрсәтү көне үткәрә.

Район прокуратурасы судка 8 җинаять эше буенча 400 меңнән артык сумга дәгъва җибәрде.

Яңа Кырлай мәдәният йортында башлангыч хәрби исәп мәсьәләләре буенча җирле үзидарә органнарының җаваплы кешеләре белән инструкторлык–методик җыены булды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: