июнь, 2017 ел
җомга

2017 елның 14 июнендә Арча районы прокуратурасында (Арча шәһәре, Галактионов урамы,1) 9 сәгатьтән 11 сәгатькә кадәр Татарстан Республикасы прокуроры Илдус Нәфыйков гражданнарны кабул итә.

Арча шәһәренең 9нчы номерлы “Шатлык” балалар бакчасында “Мәктәпкәчә белем бирү учреждениеләрендә инглиз теленә яшьтән өйрәтү” программасын тормышка ашыру максатында ачык дәрес узды. Сәгатьтән артык вакыт эчендә балалар өч телдә иркен аралашуларын, ниләргә сәләтле икәнен гомуми күренешләр белән ачып бирде. Бу көнне алар янында район башлыгы Илшат Нуриев та булды.

8 июньдә район башкарма комитеты җитәкчесе урынбасары Рамил Гарифҗанов халыкны социаль яклау өлкәсендә эшләүчеләрне һөнәри бәйрәмнәре – Социаль хезмәткәр көне белән котлады.

5 июньдә Арча шәһәрендә яшәүче Тәлгать Ногмановка 90 яшь тулды. “Минем күрмәгәннәр калмады, баштан күп хәлләр кичте”, – дип каршылады ул безне.

Мин район хастаханәсенең элекке баш табибы Владимир Иванович Кувинны еш искә алам. Бу гаять гади, якты, кешелекле кеше һаман да исән, телефон шалтырар да: “Ничек хәлләр?” – дигән ягымлы тавышы яңгырар кебек.

“Көнбатыш” җәмәгатьчелек үзидарәсе җитәкчесе Ирек Минзин икенче ел рәттән инде күршеләр көне оештыра. Быел да күп катлы йортлар каршында, яшеллеккә төренгән мәйданчыкта күршеләр һәм балалар көннәре уңаеннан бик матур чара узды һәм ул кечкенә Сабантуйны хәтерләтте. Халык та күп килде. Музыка, җыр кешене әллә кайлардан үзенә тартты. Чөнки анда күңелле иде, капчык киеп тә йөгерделәр, бау да тартыштылар, чүлмәк вату да булды, күз бәйләп әйбер дә кистеләр, гаиләләр белән дә ярыштылар. Теләгәннәр батутта сикерде, тәм–том белән сыйланды.

31 майда Арчаның “Казан арты” КВН командасы югары татар лигасының финал ярышында катнашып, өченче урын алып кайтты.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: