июнь, 2017 ел
чәршәмбе

10 июньдә хуҗалыклар җитәкчеләре, баш агрономнар Наласа басуындагы Арча сорт сынау участогына җыйналдылар. Биредә район авыл хуҗалыгы һәм азык–төлек идарәсе җитәкчесе Ренат Гатиятов катнашында чәчүлекләрне эшкәртү һәм саклау, уңыш алуда сидераль культураларның роле дигән темага семинар–киңәшмә узды.

Россия көне уңаеннан “Бердәм Россия” партиясенең җирле бүлекчәсе һәм “Бердәм Россия”нең “Яшь гвардия”челәре Арча Мәдәният йортында “Без – Россия гражданнары” дигән тантаналы чара оештырды. Анда 14 яшен тутырган бер төркем егетләр һәм кызларга Россия гражданнары паспорты тапшырылды.

Арчаның Казансу елгасы буенда экстремаль уеннар паркы ачылу тантанасында бигрәк тә малайлар шаккатты. Казаннан кайткан егетләр төркеме турникта һәм борысларда могҗизалар эшләп күрсәткәч, алар бар да экстрим абыйлары янына җыелды.

Кушлавычта яшәүче Кәүсәрия Хәйруллина 8 июньдә 90 яшьлеген билгеләп үтте. Район башкарма комитеты җитәкчесе урынбасары Рамил Гарифҗанов аны юбилее белән котлады, Россия Президенты Владимир Путинның, район башлыгы Илшат Нуриевның Рәхмәт хатларын, чәчәк бәйләме һәм бүләк тапшырды. Юбилярны тәбрикләргә халыкны социаль яклау бүлеге җитәкчесе вазыйфаларын башкаручы Резеда Галиуллина да барды.

Узган атнада районыбызда мәдәният өлкәсендә уңыш казанган сәләтле балаларның күплегенә сокланып, горурланып утырган идем. Россия көнендә тагын бер шундый чарада булырга туры килде.

Татарстан Республикасының Хезмәт, мәшгульлек һәм социаль яклау министрлыгы өлкәннәр һәм инвалидлар йортларында, тернәкләндерү үзәкләрендә, психоневрология интернатларында тәрбияләнүчеләр тормышын җанландыру, кызыклырак итү юнәлешендә максатчан эш алып бара. Социаль хезмәт күрсәтү буенча стационар оешмаларда өлкәннәрнең һәм инвалидларның физик, психик халәтен ныгыту максатыннан төрле чаралар оештырырга тырышалар.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: