сентябрь, 2017 ел
җомга

Аллаһы Тәгаләнең рәхмәте белән сентябрь ае бик рәхимле килде. Иң ялкау кешегә дә башкарасы эшләрен төгәлләргә мөмкинлек бар иде.

Арчага профсоюз оешмасы рәисе Илгиз Закиров җитәкчелегендә Казанның Мәскәү һәм Киров районнары мәгариф хезмәткәрләре килде. Аларны район мәгариф хезмәткәрләренең профсоюз оешмасы җитәкчесе Вакыйф Харисов каршы алды һәм озатып йөрде.

“Соры хезмәт” хакы түләү фактлары, шулай ук этил спирты, алкоголь һәм спирты булган продукция җитештерү һәм әйләнеше өлкәсендә законнар бозылуы турында “Халык контроле” системасына активрак мөрәҗәгать итүегез сорала. Алкоголь продукциясе әйләнеше өлкәсендә законнар бозылуы турында дөрес мәгълүмат җиткерүче кешеләр матди бүләк алачак.

Дөньябызның яме, тормышыбызның тәме, күңелебез көрлеге, җаныбыз тынычлыгы сездә, кадерле өлкәннәребез. Һәрберегез олы хөрмәткә, уңай мөнәсәбәткә, әйтеп бетергесез күп рәхмәт сүзләренә лаек. Ә якынлашып килүче өлкәннәр ункөнлегендә сезгә аеруча зур ихтирам белән карыйсы килә.

6 сентябрьдә Арчага Кытай авыл хуҗалыгы университеты советы рәисе Цинь Чижен, университетның Халыкара офисы директоры урынбасары Танг Инг, декан урынбасары, профессор Ву Джин, университетның ветеринария көллияте доценты Чиджун Као килде.

2017 елның 1 октябреннән өченче буын университеты эшли башлый. Шул уңайдан без Арча һәм Әтнә районнары буенча Пенсия фонды идарәсе җитәкчесе урынбасары Гөлназ Ибәтуллина белән сөйләштек.

Үзара салым акчасына быел авыл җирлекләрендә күп эш башкарылды. Аеруча сөендергәне – авыл урамнарында юллар каралды. Кайберләре турында газетабыз битләрендә дә яктыртылды. Шунда Яңасаланың яңгырлы көннәрдә машина менә, җәяүле йөри алмаслык тавы, Каенсарның үтеп булмаслык урамы күз алдына килде. Биредә нәрсә эшләнде икән? Шул сорау белән без Яңасала авыл җирлеге башлыгы Айрат Сафинга мөрәҗәгать иттек.

ТР Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы ярдәмен үзебезнекеләр генә түгел, күрше районнардан да шактый кеше, нигездә, сатып алу буенча гаделсезлекләргә юлыкканнар күрә.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: