Хәбәрләр

09.02.2016 ел көнне Яңа Кишет авыл җирлеге  территориясендәге   Яңа Кишет авыл  мәдәният йортында  кино елына багышланган  мәктәп укыучылары белән очрашу булды. Очрашуда  катнаштылар: ТАССРның Атказанган мәдәният  хезмәткәре  киномеханик  Садыков Амсар Хадиевич; киномеханик Гайфуллин Радик Шарипович; кино фильмнәрне вакытында алып кайтучы Закиров Касим Нурисламович .

2016 елнын 3 февралендэ Яна Кишет авыл жирлегендэ Отчет жыелышы уздырылды . Жыелышны алып барды Яна Кишет авыл жирлеге башлыгы  Арсланов Табрис Асфандиарович. Жыелышта катнаштылар : Арча муниципаль район башлыгы Нуриев Ильшат Габдульфартович,  Арча район  Советы  аппараты житэкчесе  Галимуллин Радик Наилович. ООО СХП «Марджани» ширкэтенен гениральный  директоры  Миначетдинов Марат Канафиевич , Участковый уполномоченный полиции Рахимзянов Рамиль Гарифзянович, район Советы депутаты Муллагалиев Рафаэль Адгамович.

Буген 27.01.2016 ел конне Кышкар авыл клубында Яна Кишет авыл жирлегенэ кергэн Яна Кишет , Иске Кишет ,  Кшкар, Симетбаш  авылларынын киленнэре катнашында   «Топ йорт килене»  бэйгесе  уздырылды.

Соңгы яңарту: 2019 елның 7 мае, 15:59

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: