# ТРЯшьләренәТорак

2021 елның 29 ноябре, дүшәмбе

1 вариант.

2021 елның 30 ноябрендә 17.30 сәгатьтә Татарстан Республикасы Яшьләр эшләре һәм спорт министрлыгы YouTube каналында ТРЯшьләренәТорак турыдан-туры эфиры трансляцияли. Турыдан-туры эфир барышында «ДОМ.РФ» АҖ торак проектлары («Ташламалы ипотека» 7% ка кадәр, «Гаилә ипотекасы» (6% ка кадәр), «Авыл ипотекасы» (3% ка кадәр), шулай ук ТР Дәүләт торак фондының ташламалы социаль ипотека шартларында «Яшь гаилә» республика яшьләр торак программасы (еллык 7% һәм торак бәясенең 10% ын беренчел кертем белән) ачык һәм җентекле формада тәкъдим ителәчәк.

30 ноябрьдә туры эфир барышында барлык катнашучылар һәм тамашачылар торак шартларын яхшыртуда яшьләргә ярдәм итү буенча федераль һәм республика чаралары буенча үз сорауларын бирә алачаклар.

ТРЯшьләренәТорак турыдан-туры эфирын трансляцияләүгә тоташу өчен теләсә кайсы компьютердан яки мобиль җайланмадан https://www.youtube.com/c/МинистерствоподеламмолодежиРТ/featured сылтамасы буенча яки телефоныннан QR-код сканерлап ТР Яшьләр эшләре һәм спорт министрлыгының YouTube каналына керергә кирәк.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: